Taş Döşemeler

taş-dösemeTaş döşemeler, peyzaj ve ev içi mekanlar için estetik ve dayanıklı yüzey malzemeleridir.

Taş döşemesi aşamasında yaptıklarımız

Malzeme seçimi: Taş döşeme projesi için uygun malzemeyi seçiyoruz. Granit, mermer, kalker, kaya veya kaya gibi farklı taş türleri mevcuttur ve her birinin farklı özellikleri vardır.

Alanın hazırlığı: Taş döşeme yapılacak alanın temizliği ve düzgün bir yüzeye sahip olması gerekir. Eğer eski bir zemin varsa, onu kaldırıyoruz veya düzeltiyoruz.

Tasarım: Taş döşeme projesi için bir tasarım yapıyoruz. Bu, taşların şekil ve renklerini, döşeme şablonlarını ve döşeme sınırlarını belirlemenizi içerebilir.

Uygulama: Taş döşeme malzemelerini yerleştirin ve öncelikle döşeme sınırlarını belirlliyoruz. Taşları döşerken, mortar (sıva) kullanın ve sıvayı taşlar arasına dolduruyoruz.

Bitirme işlemleri: Taş döşeme projesi tamamlandıktan sonra, döşemeyi temizleyiyoruz ve fuga (boşluklar arasındaki sıva) malzemesi ile boşlukları dolduruyoruz.

Bakım: Taş döşemeler, düzenli olarak temizlenmeli ve gerektiğinde yenilenmelidir. Ayrıca, etkileyici bir görüntü koruyan ve uzun ömürlü olan bej, cila gibi kaplamalar da uygulanabilir.